Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocking   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Štvrtok 04.06.2020   english version
 Laskala Boulder Open (B) - preteky SPDaM kategórie B
22.01.2019 13:00 | 7390x | komentár: 9x
19. 1. 2019  Žlina

Tohtoročná pretekárska sezóna bola v sobotu 19. januára 2019 odštartovaná pretekmi LA SKALA BOULDER OPEN 2019. Preteky boli prvým kolom Slovenského pohára 2. kategórie a zúčastnili sa ho pretekári zo Slovenska, Česka aj Poľska.

Lezecké centrum LA SKALA v Žiline sa ráno naplnilo päťdesiatkou pretekárov a spolu s poobednou skupinou sa zišlo celkovo 66 bouldristov. Stavači – Peťo Gašiak a Dávid Závacký si pre pretekárov pripravili 24 kvalifikačných bouldrov rôznych obťažností tak, aby si zaliezli profíci aj hobby lezci. Obe skupiny mali trojhodinový časový limit na boj s kvalifikačnými bouldrami – niektorí mali za hodinu a pol prelezené všetko, čo sa dalo, niektorí bojovali do poslednej chvíle.

  
Medzi ženami nazbierala najviac kvalifikačných topov Vanda Michalková, ktorá spolu s ďalšími siedmimi pretekárkami postúpila do finále. Najlepší zberateľ z kvalifikácie, Róbert Luby vyliezol všetko, okrem jedného bouldra. Do finále postúpilo 8 mužov a 8 žien.

Finálová osmička žien: Leonia Zając, Lenka Furdíková, Anna Hrbáčová, Sofia Ďurková, Miška Izakovičová, Eugenia Lavrushkina, Markéta Janošová, Vanda Michalková.
Finálová osmička mužov: Juraj Ravas, Miloš Nemý, Jakub Švub, Szymon Pecikiewicz, Pavel Kratochvíl, Štefan Volf, Peter Kuric, Róbert Luby.

 
Finalistky a finalisti.

Na finále sa lezci i diváci presunuli pod hlavný previs vysokej haly, kde boli pripravené finálové bouldre. Ako prvé sa s nimi potrápili ženy – všetky okrem Vandy Michalkovej, tá sa prešla vo všetkých štyroch na prvý pokus. Na druhom mieste skončila s tromi topmi a štyrmi zónami Anna Hrbáčová, ktorá predbehla Markétu Janošovú len o jeden pokus na zónu. Markéta vďaka kvalifikácii obsadila tretie miesto napriek tomu, že Eugenia Lavrushkina nazbierala 3 topy a 4 zóny na rovnaký počet pokusov.

Po ženskom finále stavači upravili bouldre pre kategóriu mužov. Všetky topy sa nepodarilo nazbierať ani jednému z mužov, no Paľovi Kratochvílovi a Szymonovi Pecikiewiczovi sa podarili 3 topy a 4 zóny. Počet pokusov rozhodol o víťazstve Paľa Kratochvíla. Na treťom mieste skončil s dvomi topmi a štyrmi zónami Róbert Luby pred Jakubom Švubom, ktorý mal o jeden pokus na zónu viac.

 
Najlepšie ženy a muži.

výsledky

 kvalifikácia
 ženy finále
1. Vanda Michalková
2. Anna Hrbáčová
3. Markéta Janošová

 muži finále
1. Pavel Kratochvíl
2. Szymon Pecikiewicz
3. Robert Luby

text a foto: LA SKALA lezecké centrum
www.laskala.sk
KOMENTÁR K ČLÁNKU

Laskala Boulder Open (B) - preteky SPDaM kategórie B [ 20. 12. 2018 15:08:56] - reagovať
Tohtoročná pretekárska sezóna bola v sobotu 19. januára 2019 odštartovaná pretekmi LA SKALA BOULDER OPEN 2019. Preteky boli prvým kolom Slovenského pohára 2. kategórie a zúčastnili sa ho pretekári zo Slovenska, Česka aj Poľska.
 • LA SKALA BOULDER OPEN (B) - preteky SPDaM kategórie B [Anonym 7. 1. 2019 17:22:49] - reagovať
  Udelenie výnimky umožňujúcej štart pretekárovi mladšiemu ako 14 rokov na pretekoch v športovom lezení dospelých a mládeže NIE JE MOŽNÉ...... nieje mozne udelit vinimku ale je mozne startovat. Vsetky decka pod 14 rokov su vitane bez vinimky.

  • LA SKALA BOULDER OPEN (B) - preteky SPDaM kategórie B [Michal 9. 1. 2019 15:35:10] - reagovať
   Čo tak dať do praviediel právo použiť žolíka ktorý by dovolil každému pretekárovi porušiť jedno pravidlo pretekov ktoré si sám vopred zvolí, a budú si všetci kvit ;)
   ... a pôjdem pretekať aj ja :D

   • LA SKALA BOULDER OPEN (B) - preteky SPDaM kategórie B [jerda 10. 1. 2019 7:36:02] - reagovať
    ti si myslis ze niekto porusuje pravidla?kto?

    • LA SKALA BOULDER OPEN (B) - preteky SPDaM kategórie B [Michal 10. 1. 2019 10:11:29] - reagovať
     ved este preteky neboli ;)

  • LA SKALA BOULDER OPEN (B) - preteky SPDaM kategórie B [Anonym 7. 1. 2019 21:11:46] - reagovať
   Za 30 eciek budu bojkotovat tento pretek aj moje deti.

 • LA SKALA BOULDER OPEN (B) - preteky SPDaM kategórie B [Anonym 25. 12. 2018 9:51:04] - reagovať
  To je pokus o najdrahší pretek Slov. pohára -)))

  • LA SKALA BOULDER OPEN (B) - preteky SPDaM kategórie B [stevewilson 10. 1. 2019 23:46:35] - reagovať
   a čo ked je to nový pokus ? ked navyskušaš navieš !!!!

  • LA SKALA BOULDER OPEN (B) - preteky SPDaM kategórie B [Anonym 26. 12. 2018 7:58:01] - reagovať
   To neni pokus. Asi to tak nejak bude. Len mi nie je jasne preco? Zeby james potreboval financie? Laskalu tie peniaze aj tak nespasia, a ani to nesedi s tym, ze ocakavaju 200 pretekarov. Preteky pre bezneho lezca nemaju ziadnu pridanu hodnotu, za ktoru by mal platit nasobne viac ako standardny vstup. Boldre tam boli, su a budu, a zrejme aj od tych stavacov, ktory bezne stavaju a z tych chytov, ktore tam su. Fajn je, ze po pretekoch budu nove boldre, ktore si pojdeme za 6Eur vyliezt.
   Mimochodom viete o tom, ze 30e je pre niekoho denna mzda? A to este musi pricestovat...

   • LA SKALA BOULDER OPEN (B) - preteky SPDaM kategórie B [Anonym 8. 1. 2019 19:00:24] - reagovať
    To iba pohar B je taky drahy pohar A bude za 5 eur.


Vlado Linek © 1999 - 2020 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  26724544