Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocking   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Štvrtok 04.06.2020   english version
 Zimné RHM vo Vysokých Tatrách
01.04.2019 10:00 | 3329x | komentár: 0x
17. - 24. 3. 2019  

Ak ste v druhej polovici marca spozorovali vo Vysokých Tatrách nezvyčajne vysoký výskyt šťastných a akčných žien v dolinách okolo Popradského a Zeleného plesa, pravdepodobne ste sa ocitli na Rendez vous Hautes Montagnes, konkrétne zimnom stretnutí „RHM on Snow“.

Ženy z tejto neformálnej lezeckej siete sa v európskych horách stretávajú už 50 rokov, aby spolu zdieľali vášeň pre lezenie a hory. Túto zimu sa organizácie ujala slovenská, konkrétne banskobystrická zostava - Jena Meleková (guru múdrosti a rozvahy, ideový vodca), Zdenka Ballová (hlavný plánovač, slnko, entuziasta, manažér logistiky a ubytovania), Janka Lišaníková (dizajn, grafika) a Marta Furdiková (výklad tratí, komunikácia, krotiteľ chodbovíc).

Výsledok predčil očakávania, za osem dní prišli na snehové rande takmer tri desiatky horaliek, a počasie aj podmienky boli až na občasnú hustú oblačnosť takmer ideálne.
Láska k tatranským dolinám bola exportovaná do Švajčiarska, Nemecka, Talianska , Poľska a Česka, a intenzívne prežitá vysokým počtom slovenských skialpinistiek. Stovky rýchlo pominuteľných schodíkov do neba boli vyšlapané, tisíce oblúčikov nezmazateľné vyryté do tatranských kuloárov našich duší. Naučili sme dievčatá zo zahraničia bojový pokrik: „Strašná paráda!“. Kúpali sme sa v horúcej kadi medzi bielymi kopcami ožiarenými mesiacom v splne a prežili dlhé pohodové večery pri víne, kedy sa tak ľahko robia plány do budúcich ročníkov.
Za tých večerov sa dohodlo, že budúci rok by mali zimné stretnutie organizovať Talianky, tak ak máte chuť sa k nám pridať do Dolomitov, ozvite sa Anke Čaplickej, ktorá je slovenským koordinátorom RHM stretnutí, alebo sledujte stránku www.rhm-climbing.net.

Veľmi pekne ďakujeme SHS JAMES za podporu.

KOMENTÁR K ČLÁNKU

Zimné RHM vo Vysokých Tatrách [ 28. 1. 2019 14:27:30] - reagovať
V dňoch 17. - 24. 3. 2019 sa vo Vysokých Tatrách uskutočnilo medzinárodné zimné stretnutie žien RHM.

Vlado Linek © 1999 - 2020 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  26723864