Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocking   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Štvrtok 04.06.2020   english version
 V4 CUP, Slovenský pohár dospelých a mládeže, bouldering, A kategória
07.04.2019 22:00 | 5539x | komentár: 3x
31. 3. 2019  Bratislava

Festivalová nedeľa patrila dospeláckym a juniorským pretekom. Kvalifikácia mala pôvodne prebiehať v 4 skupinách, so začiatkom prvej už o 8 ráno, ale kvôli nízkej účasti a posúvaniu času na letný sme sa rozhodli zlúčiť prvú skupinu s treťou, ktorá bola tiež naplnená iba do polovice. Štartovalo sa teda až chvíľu po 9.30 a skupiny na seba nadväzovali bez výraznejších prestávok vždy po 90 minutách.

  

Napriek tomu, že sme tento rok výrazne zlepšili kvalitu dopadiska, za čo ďakujeme práve lezeckému centru Vertigo, nepodarilo sa predísť jednému vyvrtnutému členku, čo bol zároveň jediný úraz počas oboch pretekových dní. Veľkým paradoxom bol aj fakt, že sa prihodil práve spolumajiteľke Vertiga, Katke Fickuliakovej, ktorá by aj napriek tomu postúpila do finále z druhého miesta, po úraze však stiahla celý svoj štart na pretekoch a umožnila tak postup do finále ďalšej pretekárke v poradí, čo bolo prvé veľké gesto týchto pretekov a ukázalo sa, že nebolo posledné.

  

Napriek tomu, že kvalifikácia prebehla bez výrazných problémov, poznačená len spomínaným zranením, rýchly sled kvalifikačných skupín spôsobil niekoľko administratívnych chýb pri zapisovaní výsledkov – či už priamo traťovým rozhodcom, alebo následne činiteľmi pretekov do výsledkovej tabuľky. Väčšinu týchto pochybení sa podarilo odstrániť pre oficiálnym zverejnením výsledkov po kvalifikácii. Na odstránenie zvyšných boli vyzvaní samotní pretekári v čase vyhradenom na protesty. Pre potenciálnych finalistov je to už bežná rutina, zhromaždiť sa hneď po vyvesení oficiálnych výsledkov pri vývesnej tabuli, keďže správnosť výsledkov môže bezprostredne ovplyvniť ich účasť vo finále. Žiaľ nepostupujúci juniori, hlavne v mladších juniorských kategóriách nie sú ešte na takýto postup zvyknutý. Aj preto boli preteky poznačené nesprávnym zapísaním výsledku Andreja Buzašiho, ktorý žiaľ na túto chybu neupozornil v čase vyhradenom na protesty ale až niekoľko hodín potom pred oficiálnym vyhlásením výsledkov. Podľa platných pravidiel sa výsledok stáva oficiálnym v momente, keď uplynie čas vyhradený na protesty. Andrejovi súperi Viktor Kotuliak a Filip Hromada, sa ale po tom, čo vyšla najavo táto administratívna chyba, rozhodli vzdať sa svojich miest v prospech Andreja, keďže jeho reálny výkon by ho dostal na druhé miesto. Toto silné športové gesto si vážim ja ako organizátor a aj celá komisie športového lezenia, preto sa interne dodatočne rokuje o možnej náprave výsledkov a udelení špeciálnej ceny fair-play pre chalanov, ktorý spravili toto veľkorysé gesto. Nech už komisia rozhodne akokoľvek, nech je to ponaučenie pre všetkých pretekárov, že sú spoluzodpovední za to aký výsledok majú zapísaný a osobne verím, že sa po tejto situácii z nej väčšina poučí, rovnako ako aj ja ako organizátor a činitelia SHS JAMES prítomný na pretekoch sa budú snažiť prijať opatrenia, aby sa takýmto situáciám predišlo.

Ženské finále začalo o 15 minút neskôr ako bolo plánované, kvôli náročnej prestavbe bouldrov, ktorá ale stála za to, pretože ženy sa mali možnosť rozradiť sa na 4 moderných finálových bouldroch klasickým formátom finále na OS. Z finále vzišla víťazne Zuzka Štefanská pred druhou Miškou Izakovičovou a treťou Katkou Válekovou. V mužskom finále bolo miešanie poradia z kvalifikácie podstatne výraznejšie. Tak ako minulý rok, aj tento rok mu dominoval Robo Luby. Druhý skončil maďarský pretekár Soma Strommer (celkovo boli všetci traja zúčastnení maďarský pretekári vo finále) a na treťom mieste sa umiestnil víťaz kvalifikácie Pavel Kratochvíl.

  
Foto: Martin Viazanko.

Podobne ako pri MSR detí, chcem ešte raz veľmi pekne poďakovať všetkým, ktorí sa s nasadením podieľali na tom aby sa tieto preteky mohli uskutočniť a hlavne aby sme zvládli dvoje preteky za jeden víkend. Menovite:
Ivici Horákovej a Ivane Sidorovej za festival Hory a mesto
Chalanom z Radiolanu, ktorí robili live stream
Chalanom z KadMedia, ktorí sa starali o ozvučenie
Oficiálom z SHS JAMES: Vladovi Mihálovi, Palovi Tomkovi a Andrejovi Sýkorovi
Staviteľom Dávidovi Závackému, Jakubovi Švubovi a Martinovi Mitkovovi
Humpimu a Renči Švubovcom a Ivovi Capkovi za pomoc pri stavaní a rozoberaní steny
Rozhodcom a pomocníkom: Dušanovi Kollárovi, Filipovi Novotnému, Danke Stančíkovej, Dušanovi Simoníkovi, Saške a Sofii Vöröšovej, Zuzke Balejovej, Katke Válekovej, Lenke Bacigalovej, Lenke Antalíkovej, Matejovi Šmehylovi, Milke Rigdovej, Jakubovi Fábricovi, Viktorovi Kotuliakovi, Urbanovi Petraovi, Branovi Gogovi, Zuzke Stykovej, Michalovi Hustakovi, Natálii a Sofii Ďurkovej, Maťke Buršíkovej a Veronike Covekovej

A rovnako ešte raz aj sponzorom a partnerom podujatia:výsledky muži a ženy

výsledky dievčat B-U16, A-U18 a J-U20

výsledky chlapci B-U16, A-U18 a J-U20

Miesto konania: Bory Mall Bratislava
Riaditeľ pretekov: Tomáš Greksák (0903380356), t.greksak(at)gmail.com
Hlavný staviteľ ciest: Dávid Zavacký, Jakub Švub
Hlavný rozhodca: Vladimír Mihál
Technický delegát: Pavol Tomka
Organizátor: Slovenský horolezecký spolok JAMES
Usporiadateľ: Urban Apes a Hory a mesto o.z.

text: Tomaso Greksák
KOMENTÁR K ČLÁNKU

V4 CUP, Slovenský pohár dospelých a mládeže, bouldering, A kategória [ 13. 3. 2019 22:47:52] - reagovať
Festivalová nedeľa patrila dospeláckym a juniorským pretekom. Kvalifikácia mala pôvodne prebiehať v 4 skupinách, so začiatkom prvej už o 8 ráno, ale kvôli nízkej účasti a posúvaniu času na letný sme sa rozhodli zlúčiť prvú skupinu s treťou, ktorá bola tiež naplnená iba do polovice. Štartovalo sa teda až chvíľu po 9.30 a skupiny na seba nadväzovali bez výraznejších prestávok vždy po 90 minutách.
 • V4 CUP, Slovenský pohár dospelých a mládeže, bouldering, A kategória [Michal 4. 4. 2019 15:47:33] - reagovať
  Andrej Buzaši sa píše s krátkym a ;)

 • V4 CUP, Slovenský pohár dospelých a mládeže, bouldering, A kategória [Peter Scholtz 3. 4. 2019 9:17:31] - reagovať
  Vo výsledkoch ženského finále máte zle zrátané pokusy na TOP, nie sú zarátené pokusy zo štvrtého bouldra. Katka Váleková dala 1 TOP na 0 pokusov :D Výsledné poradie sa ale aj tak nemení ;)

 • V4 CUP, Slovenský pohár dospelých a mládeže, bouldering, A kategória [Tomaso Greksák 30. 3. 2019 13:34:41] - reagovať
  POZOR ZMENA! Pre nízku účasť v prvej skupine sme sa ju rozhodli zlúčiť s treťou. Táto zmena bola odkomunikovaná individuálne všetkým predregistrovaným, ak ale plánoval prísť a registrovať sa až na mieste do prvej skupiny, tak nech si pospí a príde až na tretiu, druhá je už naplnená...

  Tomaso


Vlado Linek © 1999 - 2020 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  26723973