Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocking   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Pondelok 13.07.2020   english version
 Sústredenie mládeže pre kategórie U14, U16, U18 a U20, Žilina LASKALA
25.07.2019 18:00 | 2130x | komentár: 2x
20. 7. 2019  

Za podpory SHS JAMES sa v sobotu 20. 7. 2019 konalo v modernom žilinskom lezeckom centre LA SKALA sústredenie mládeže pre vekové kategórie U14, U16, U18 a U20. Sústredenie pripravil a viedol reprezentačný tréner SHS JAMES Igor Kollár za účasti 9 pretekárov z celého Slovenska.

Program bol zameraný v športovej časti na trénovanie silovej vytrvalosti a v teoretickej časti na pravidlá na pretekoch IFSC z pohľadu pretekára, taktika na pretekoch, vizualizácia pri lezení FLASH a OS štýlu.

Sústredenie pozostávalo z dvoch tréningových a jedného teoretického bloku. V prvom doobedňajšom bloku sa preberali prakticky jednotlivé fázy zahrievania, rozhýbania a rozliezania pred pretekmi. Následne boli pretekári rozdelení do dvoch skupín. Jedna na rýchlosť a druhá na obtiažnosť. Prvá skupina simulovala preteky. Každý pretekár mal dva merané pokusy na oboch speedových cestách. A následne dva ostré pokusy. Druhá skupina sa zamerala na OS prelezy. Po prestávke v druhom bloku sa pretekárom prednášali základné pravidlá pri lezení na obtiažnosť, nastavenie a pripravenie pretekára pri lezení štýlom FLASH a OS. Následne sa reálne simulovala vizualizácia a jednotlivé možnosti a prípady, na ktoré si má dávať pretekár pozor. V poslednej tréningovej fáze pretekári trénovali intervalové tréningy.

Všetkým zúčastneným pretekárom ďakujem za nasadenie a zodpovedný prístup počas celej akcie a tiež p. Matúšekovi st. za pomoc pri sústredení.

Zoznam zúčastnených
Martin Matúšek, HK Tatranská Lomnica, U14
Dorota Bulandová, HK Manín, B (U16)
Peter Kuric, HK Prometeus, J (U20)
Katarína Váleková, LK Spider´s Nook, B (U16)
Barbora Čemanová, HK Rozlomity, B (U16)
Samuel Štefánik HK Manín, A (U18)
Sofia Ďurková, Lezecká akadémia, B (U16)
Lujza Michalková, Lezecká akadémia, U14
Zora Scholtzová, HK Rozlomity, U14

text: Igor Kollár, foto: Róbert Fapšo
Vlado Linek © 1999 - 2020 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  27018055