Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocking   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Štvrtok 20.02.2020   english version
 Reprezentačné sústredenie Innsbruck 2019
19.08.2019 16:25 | 1079x | komentár: 0x
  

V dňoch 5. - 7. 8. 2019 usporiadala Komisia športového lezenia SHS JAMES sústredenie pre členov reprezentačného družstva v športovom lezení v rakúskom lezeckom centre Kletterzentrum Innsbruck.

  
Vonkajšia stena. / Jakub Fábric. / Sofia Ďurková.

Pod vedením reprezentačného trénera SHS JAMES Igora Kollára a trénera Juraja Kvasnicu sa ho zúčastnilo 10 pretekárov. Sústredenie bolo zamerané na všetky tri disciplíny, teda obtiažnosť, bouldering a rýchlosť. Pretekári boli rozdelení na skupiny podľa zamerania. Denný program bol rozdelený vždy na dve tréningové fázy. V lezení na obtiažnosť boli tréningové jednotky zamerané na vizualizáciu, OS a FLASH pokusy. Tréning boulderingu sa predovšetkým sústredil na nácvik a preliezanie technických, balančných a silových problémov. Pretekári, ktorí sa venujú disciplíne speed si každý osobitne dolaďoval sekvencie pohybov na rýchlostnej ceste a následne sa merali jednotlivé ostré pokusy. S každým pretekárom som absolvoval osobný rozhovor a rozbor pretekov v Imste. Rozoberali sme jednotlivé aspekty pretekára, na ktorých treba do budúcnosti popracovať.

Kletterzentrum Innsbruck patrí medzi najlepšie a najkvalitnejšie lezecké centrá na svete. Slovenskí reprezentanti si mohli tak vyskúšať chyty a štruktúry, ktoré sa aktuálne používajú na medzinárodných súťažiach. Charakter ciest na obtiažnosť a charakter tréningových bouldrov korešpondovala s pretekárskymi cestami na zahraničných pretekoch. Ďakujeme pretekárom za nasadenie, prístup ku tréningu, vzájomnu spoluprácu počas sústredenia, Jurajovi Kvasnicovi, ktorý pomáhal počas tréningov. Ďakujeme aj Petre Kuricovej, Alene Bulandovej a Róbertovi Fapšovi za pomoc pri zabezpečení zázemia pre mladých pretekárov mimo športoviska.

Igor Kollár

 
Rozvička. / Spoločný bouldering.
  
Andrej Buzaši. / Filip Hromada.
 
Jakub Fábric. / Medzi tréningami.
KOMENTÁR K ČLÁNKU

Reprezentačné sústredenie Innsbruck 2019 [ 19. 8. 2019 16:25:36] - reagovať
V dňoch 5. - 7. 8. 2019 usporiadala Komisia športového lezenia SHS JAMES sústredenie pre členov reprezentačného družstva v športovom lezení v rakúskom lezeckom centre Kletterzentrum Innsbruck.

Vlado Linek © 1999 - 2020 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  25994441