Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocking   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Pondelok 01.06.2020   english version
 Nové formy členstva BASIC a STANDARD
17.04.2020 22:00 | 2595x | komentár: 19x
členstvo v SHS JAMES + poistenie navyše + zľavy na alpských chatách + iné  

Už dlhšie sme sa zaoberali myšlienkou priniesť našim členom rôzne benefity navyše. Po dlhých úvahách, debatách a rokovaniach s partnermi vám, našim členom, prinášame prvú lastovičku a to možnosť získať formu členstiev BASIC a STANDARD. Tieto okrem bežného členstva v SHS JAMES prinášajú navyše celosvetové poistenia (dva druhy) a rôzne výhody navyše (napr. zľavy na alpských chatách). Podrobnejšie o tom píšeme v článku nižšie + zverejňujeme k tomu i všetky potrebné dokumenty.

Dúfame a veríme, že vás tieto produkty, resp. formy členstva zaujmú a budete ich do budúcna využívať.

 Rozšírená ponuka benefitov pre členov SHS JAMES 
 Poistná zmluva 
 Všeobecné obchodné podmienky 
 Informačný dokument o poistnom produkte 
 Informácie o spracúvaní osobných údajov
 Hlásenia poistnej udalosti - liečebné náklady
 Hlásenia poistnej udalosti - batožina
 Hlásenia poistnej udalosti - storno cesty

 
KOMENTÁR K ČLÁNKU

Nové formy členstva BASIC a STANDARD [ 17. 4. 2020 22:52:34] - reagovať
Už dlhšie sme sa zaoberali myšlienkou priniesť našim členom rôzne benefity navyše. Po dlhých úvahách, debatách a rokovaniach s partnermi vám, našim členom, prinášame prvú lastovičku a to možnosť získať formu členstiev BASIC a STANDARD. Tieto okrem bežného členstva v SHS JAMES prinášajú navyše celosvetové poistenia (dva druhy) a rôzne výhody navyše (napr. zľavy na alpských chatách). Podrobnejšie o tom píšeme v článku nižšie + zverejňujeme k tomu i všetky potrebné dokumenty.
 • Nové formy členstva BASIC a STANDARD [Majo 7. 5. 2020 14:01:26] - reagovať
  No pekne. Prvý raz tento rok od r. 1998 som si zaplatil Alpenverein. A práve kvôli poistkám. Keby som toto vedel skor, tak si beriem vasu za 60 €. Neskoro ale predsa... achjo.

 • Nové formy členstva BASIC a STANDARD [Mirko 22. 4. 2020 21:01:09] - reagovať
  Velka skoda, ze ste nezvysili zakladne poistne krytie! Tych 3320 EUR nepostacuje ani na velmi jednoduchu akciu HZS vo Vysokych Tatrach. Takto sa zial musi kazdy clen JAMESu pripojistit ak chce byt kryty pre zasah HZS. Uvediem realny pripad: Pri zostupe zo stitu praskla horolezcovi macka a v zladovatelom terene nebol schopny sam zostupit. Volal HZS a udal svoje GPS suradnice. Odstartovala helikoptera, ale pre nevyhovujuce podmienky sa vratila. Vyrazila aj pozemna skupina, priniesla postihnutemu nahradne macky a spolocne zostupili. Nasledne prisli postihnutemu dve faktury. Priblizne 3000,- za vrtulu a dalsich 3000,- za pozemnu skupinu. A to sa nejednalo o ziadnu narocnu zachranu.

  • Nové formy členstva BASIC a STANDARD [Anonym 28. 4. 2020 14:58:39] - reagovať
   A odkedy sa účtuje za leteckú záchranu? Tá by predsa mala ísť zo štandardného zdravotného poistenia, ktoré má povinne každý. Či za to že zobrali na palubu jedného horského záchranára si účtovali 3 litre?

   • Nové formy členstva BASIC a STANDARD [emrazek 12. 5. 2020 10:11:16] - reagovať
    sa zobud hombre,
    Od 1. júla 2006

    Na území SR podľa platného ustanovenia Zákona o Horskej záchrannej službe, je osoba nachádzajúca sa v horskej oblasti povinná uhradiť horskej službe náklady spojené s výkonom záchrannej činnosti alebo s pátraním, ktoré sa jej týkajú (uvedená povinnosť sa nevzťahuje na fyzické osoby, ktoré nie sú plnoleté - deti a fyzické osoby, ktoré nemajú spôsobilosť na právne úkony).

   • Nové formy členstva BASIC a STANDARD [Matúš 6. 5. 2020 7:45:34] - reagovať
    Článok z roku 2012:
    Podľa Janigu až osemdesiat percent zásahov je takých, že profesionálni záchranári musia spolupracovať s inými záchranárskymi zložkami, najmä s dobrovoľníkmi.

    Ak však vrtuľník slúži na dopravu horských záchranárov, ide o technický náklad. Jedna letová minúta záchranárskej helikoptéry pritom stojí najmenej šesťdesiat eur.
    Na ilustráciu: let vrtuľníka z popradského heliportu na Zbojnícku chatu a späť spolu s jednoduchým zásahom trvá v prípade optimálnych poveternostných podmienok najmenej 30 až 45 minút. Nepoisteného zraneného turistu môže taký nedobrovoľný výlet v oblakoch stáť takmer tritisíc eur.

   • Nové formy členstva BASIC a STANDARD [Mirko 29. 4. 2020 21:55:58] - reagovať
    tiez som si myslel, ze letecka zachrana je hradena zo zdravotneho poistenia, ale hory su z toho asi vynate. Aj ja som raz platil cca 3000 EUR za vrtulu, ktora vzlietla a pre nepriaznive podmienky zase sadla. Dalsia faktura prisla od HZS. Boli sme dvaja, tak sme sa podelili. Pokial nedojde k nejakej zmene, nespoliehajte sa na spolocnu poistnu zmluvu, ktoru ma kazdy clen JAMESu.

  • Nové formy členstva BASIC a STANDARD [Anonym 25. 4. 2020 21:18:54] - reagovať
   treba lepsie citat, v poistke su naklady na zachranu akciu do 20 000 EUR

   • Nové formy členstva BASIC a STANDARD [Mirko 26. 4. 2020 22:16:25] - reagovať
    Opravte ma ak sa mylim, ale ak dobre citam, poistne krytie v hodnote 20 000 EUR je iba pri novych balikoch Basic za 60 EUR a Standart za 75 EUR. V zakladnom clenskom za 25 EUR je stale krytie iba 3320 EUR. Vid Rozšírená ponuka benefitov pre členov SHS JAMES

    • Nové formy členstva BASIC a STANDARD [Anton Pacek 27. 4. 2020 12:08:16] - reagovať
     Áno, v tomto momente je to tak ako píšeš... v krátkej budúcnosti overíme všetky náležitosti okolo nákladov HZS pri záchranných akciách na území Slovenska a podľa toho budeme reagovať.

     • Nové formy členstva BASIC a STANDARD [emrazek 12. 5. 2020 10:24:02] - reagovať
      neda sa jamesu vycitat, ze neni schopny zo svojimi 5 pol clenmi ponuknut rovnake urazove, cestovne a poistenie za objektivnu zdopovednost v ramci clenskeho ako to dokaze dav alebo oeav zo svojim 1.5 miliona clenmi. ale zakladna zachrana na slovensku by pokryta byt mala v plnej vyske aj v standartnom clenskom, inak vyvstava logicka otazka, naco clenom mam byt okrem toho, ze chcem lebo james(a takych uz moc neni ze...doba je ina). lebo pohyb samotny a dokonca niekde aj zlavy + adekvatnu zachrana mozem riesit aj iba clenskym v oeav.

      • Nové formy členstva BASIC a STANDARD [Mare 12. 5. 2020 20:00:45] - reagovať
       Zaujimave,ze to nikoho nezaujímalo dlhé roky!!!
       Zrazu,keď nové vedenie nachysta niečo nové,sa hladaju chyby!
       Jasne...slovaci...

       • Nové formy členstva BASIC a STANDARD [marek repcik 15. 5. 2020 7:35:09] - reagovať
        Slovenské je skôr neozývať sa... Nové vedenie nie je nekritizovateľné. Okrem iného preto, že je za svoju prácu slušne platené. Ak „prevádzka“ zväzu (sekretariát, zasadania VV, DR, komisií) stála v roku 2016 cca. 43 tis. Eur, tak dnes za to isté (sekretariát, manager, zasadania) ideme platiť krásnych 115 tis. Eur (navrhovaný rozpočet 2020). Predseda sa pred rokom chválil, že správnym vyplnením nejakej žiadosti získal na dotáciach od štátu o xy tisíc Eur viac, ako v roku predchádzajucom. Mohol by ale pripomenúť o koľko sa súbežne s tým zvýšili výplaty vedenia (zhruba rovnako...) Títo páni sú dnes už profesionálni funkcionári, žiadni ochotníci, ktorých sa patrí len chváliť. Snáď to chápu.

        K poisteniu – keď štát spoplatnil zásahy HZS, vznikol v Jamese produkt, ktorý v rámci členského bežné zásahy pokryl. Ak sa niečo stalo v Tatrách, vedeli sme, že nás zvezú aj vrtulníkom a nestane sa, že sa nedoplatíme. Zrejme úplne stačilo aktualizovať to na dnešné ceny zásahov. Miesto toho sa vymýšľa alternatíva k OeAV - samozrejme trochu horšia. Edo dolu vysvetluje, prečo je problém vyjednať rovnaké, resp. lepšie podmienky. Nechcem kritizovať tento produkt, možno o to bude záujem. Len je škoda, že to, čo bolo dobré – tzn. reálne fungujúce poistenie na Slovensku v cene bežného členského, na to sa nejako zabudlo...

        • Nové formy členstva BASIC a STANDARD [Anonym 18. 5. 2020 20:52:24] - reagovať
         a podľa teba pán Koller platený nebol???
         Zaujímavé, že si vieš nájsť kadečo, ale to, že bol taký istý profesionálny funkcionár, ako aj nové vedenie, to nenapíšeš.

         • Nové formy členstva BASIC a STANDARD [marek repcik 19. 5. 2020 7:48:45] - reagovať
          Samozrejme, že aj predchádzajúce vedenie bolo platené, nikde netvrdím opak. Hovorím o tom, že je rozdiel 43 a 115 tisíc. Ak príjem zväzu stúpol od roku 2016 o 110 tisíc, tak náklady na vedenie zväzu stúpli v rovnakom čase o 70 tisíc. Ak by aj takéto nastavenie financií bolo rozumné (podľa mňa nie je), tak logicky za tieto peniaze očakávam viac práce vo vyššej kvalite. Ak tu pred pár rokmi bolo relatívne funkčné poistenie na SK v cene členského a dnes už nie je, nikde tam lepšiu prácu vedenia nevidím.

        • Nové formy členstva BASIC a STANDARD [emrazek 18. 5. 2020 14:22:07] - reagovať
         iba dodam, ze o tom, ci je spoplatnenie hzs uplne v poriadku by sa dalo diskutovat ale je zbytocne, to proste tak.

         ina vec je, aka je uloha spolku ako takeho a nie len v tejto veci.

         okrem toho ze zdruzuje ludi z dovodu akejsi spolupatricnosti k comusi, tak by okrem dalsich cinnosti a s tym suvisicimi aktivitami mal aj poskytovat svojim clenom pozitky pripadne sluzby, ktore by si individualne dovolit nemohli vobec lebo s jednotlivcom by sa o niecom takom proste nikto nebavil (napr. jednania s organmi statnej spravy) resp. by to slo za radovo ine peniaze(napr. to pistenie).
         presne za takymto ucelom sa vo vseobecnosti ludia obycajne ludia spolcuju do spolkov.
         a tu by mala byt imho filozofia taka, ze bud nasim clenom, a poskytneme ti tieto sluzby najlepsie ako mozeme a vieme.
         a ne ze bud a mas volaco take volake neurcite, priplat si trojanasobok a dostanes to na kvalitativne uplne inej urovni.

         toto neni uloha spolku, to nema nikde v stanovach. to je uloha komercnych institucii ktore taketo produkty poskytuju.
         proste to silne to zavana to robenim biznisu a nie slubou clenom spolku.

         docela by som chcel vidiet reakciu napr. nemeckych clenov dav-u pri podobnej akcii.

       • Nové formy členstva BASIC a STANDARD [emrazek 13. 5. 2020 14:09:17] - reagovať
        to myslis mna? madar nie som to je pravda. kde tam vidis suvis?

        ta suma 3320E je imho historicka z povodneho poistenia zo sumy 100.000 SKK ked bola este koruna(myslim Koruna ako mena, nie Corona ako povodca choroby Covid19 aby si v tom mal ako mladsi clovek jasno).

        vtedy to bol daky peniaz a dostal to STANDARTNE kazdy s clenskym. to bolo docela fajn.
        lenze uz roky je to ale prd a za 3 litre dnes toho moc neurobis. uz bol aj pripad (mena tu pisat nebudem) ze sa chlapci spolahli ze su poisteni lebo sak maju jamesacky preukaz a ked im doletel vrtulnik, uzemnil sa na chvilu, osetril, nalozil, znovu nastartoval a odletel, tak sa potom fakture docela cudovali. iste, neznalost nesopravedlnuje, nicmenej moc nemas odkial vediet kolko to aktualne stoji a pamatas si len, ze volakedy pred rokmi bolo povedane ze ta suma je dostatocna na vacsinu zachrannych akcii.(autora vyroku si dogoogli).

        takze fajn, pribudla moznost priplatit si za rozsirene clenske a potom mas okrem inych vyhod aj rozsirenu poistku, ktora je minimalne doma uplne postacujuca.

        moja otazka je len, preco ked to ma byt snad aj trocha lakadlo na clenstvo a fyzicky to zjavne ide pricom pochybujem ze to ma vazbu na clenstvo v slovinskom zvaze, tak preco to nemoze byt v plnej poistnej vyske v STANDARTNOM clenskom. lebo potom budu aj tak vsetci radsej v oeav a nie v jamese. (co si budeme nahovarat, 90% ludi je tam prave kvoli tej poistke ci uz u nas alebo v rakusku). alebo v tom pre james lepsom pripade pre istotu este aj v oeav. a jak som pisal, otazka je, naco vlastne byt este v jamese okrem toho, ze z nejakych inych dovodov byt chcem. lebo vsetko s vynimkou ucasti na VZ resp. delegovani umoznuje aj clenstvo v trebars tom oeav. (napr. ja to mam takto zdvojeno uz roky lebo ten inydovod byt aj v jamese zatial este mam).

        a navyse, cele to trocha zavana nie sluzbou clenom co by mala byt hlavna uloha spolku ale komercnou sluzbou. a nie uplne lacnou, co ale asi suvisi s poctom clenov jak som pisal vyssie takze OK. nicmenej to rozsirene clenske na osobu je takmer za sumu, za ktoru mam poistenu v oeav celu 5 clennu family.

        • Nové formy členstva BASIC a STANDARD [Marek 18. 5. 2020 21:03:08] - reagovať
         Vieš, nie každý má rodinu. Keď mám dať za Alpenverein 65 plus James 25, tak za lepšiu poistku, čo ponúka James za 60, som stále tak trošku ušetril!
         Ale je to na každom, čo si kto dá.

     • Nové formy členstva BASIC a STANDARD [Matúš 6. 5. 2020 7:39:02] - reagovať
      Bol som v tom, ze poistne krytie na zásah HZS pre clenov JAMES je cca 20000eur ako v komercnych poistovniach a nie chabych 3320eur. Ma JAMES informacie o cene zachranych akcii z poslednych rokov? Kolko stoji zasah pozemnej skupiny pri zachrane skialpinistu, ktory si zlomi nohu? alebo kolko stoji zasah lezca ktory si zlomi nejaku koncatinu pri pade v stene?
      Ak su ceny tychto zasahov priemerne menej ako 3320eur, tak ostavam kludnym. Ak nie, tak musim zacat rozmyslat nad pripoistenim...

     • Nové formy členstva BASIC a STANDARD [Anonym 5. 5. 2020 8:49:37] - reagovať
      No pán predseda, malo by sa to teda zmeniť, lebo poistenie členov spolku, ktoré nepokryje bežnú záchrannú akciu v slovenských horách je nám potom na čo? Alebo sa máme spoliehať na to, že budeme mať šťastie, a pri nás sa tie náklady neprešvihnú?


Vlado Linek © 1999 - 2020 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  26698064