Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocket   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Utorok 20.10.2020   english version
 Manuál alpinismu: léto
16.09.2020 15:00 | 642x | komentár: 1x
Základní znalosti - VHT - lezení - alpinismus  

Slovami predsedu horolezeckej komisie UIAA Pierra Humbleta: "...Manuál alpinizmu je súhrn všetkých nevyhnutných znalostí, ktoré musí jednotlivec získať, aby sa stal inštruktorom vysokohorskej turistiky, lezenia, alebo horským sprievodcom. V žiadnom prípade tento manuál nie je biblia! Nie je ani povinný a rozhodne nie je kompletný, čo sa týka obsahu."
To však neznamená, že táto publikácia je určená len pre inštruktorov a tých, ktorí budú viesť výcvik v horách. Je určená všetkým, ktorí chcú získať poznatky o bezpečnom a správnom vykonávaní outdoorových aktivít v letných podmienkach.
To, že zaužívané metodické postupy prezentované na našich inštruktorských kurzoch, sa v niektorých prípadoch líšia od metodických prístupov uvedených v tejto publikácii, je odrazom skutočnosti, že metodika je v neustálom vývoji a premietajú sa do nej miestne a národné špecifiká. A je to v súlade so slovami Pierra Humbleta o tom, že kniha nemá byť kompletným a vyčerpávajúcim metodickým materiálom.

15,4 EUR 0 KČ  Vlado Linek © 1999 - 2020 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  27738596